השתלת שיניים האם זה כואב

בין אם אתם מתכננים לקבל שתלים דנטליים של ד"ר שוף או שכבר התקנתם שתלים דנטליים, אולי כדאי לדעת האם הכאבים לאחר ניתוח השתלת שיניים תקינים וכמה זמן הם נמשכים. ניתוח שיניים יכול להיות מרתיע עבור אנשים מסוימים, אך אתה יכול להיות סמוך ובטוח שבשל ההתקדמות ברפואת שיניים הרגעה, לא יהיו כאבים במהלך ההליך. חשוב לזכור כי 95% מהמטופלים מקבלים בהצלחה השתלת שיניים ואין להם כאב מלבד אי נוחות קלה בימים הראשונים לאחר הניתוח. אתה יכול להיות בטוח שרופא השיניים שלך יעשה הכל כדי להשתמש במיטב הטכנולוגיה המודרנית כדי להבטיח ניתוח מוצלח וללא כאבים, ומיד תחייך שוב.

אם מבינים כמה נוחה וללא כאבים בהרדמה להליך

לא תידחו או תפחדו מהתקנת שתלים. סביר להניח שלא תחושו כאבים עזים או אי נוחות מיד לאחר השתלת השיניים עקב חוסר התחושה וההרגעה. מספר שעות לאחר ההליך, ייתכן שתרגיש כאב חריף יותר ככל שחומר ההרדמה פוחת, אך הוא אמור להיעלם עם משככי כאבים ולאורך זמן.

כאשר ההרדמה המקומית נכשלת

הכאב עלול להיות חמור יותר. למרות שהניתוח הוא זעיר פולשני, המטופלים חווים בדרך כלל כאבים לאחר הניתוח. לפני הניתוח יקבל המטופל הרדמה מקומית למניעת כאבים וחרדות במהלך הניתוח. ככל שהשתל ממשיך להחלים, רוב החולים כבר לא מרגישים כאב תוך שבועיים, אך אם עדיין יש לך כאבים ונפיחות ביום ה-14 לאחר הניתוח, ייתכן שיש לך זיהום ותצטרך לראות רופא שיניים מיד.

אם הכאב מחמיר מסיבה כלשהי בימים הראשונים לאחר כל אחד מההליכים

ייתכן שתזדקק למשככי כאבים או אנטיביוטיקה כדי להאיץ את תהליך הריפוי. ייתכן שיהיה עליך לעקוב אחר דיאטה עדינה לאחר כל שלב של ההליך כדי להאיץ את הריפוי. כמו בטיפולי שיניים אחרים, עדיף להימנע ממזון מוצק, ושימוש בשקית קרח יכול לעזור בנפיחות.

זכור שלהשתלות שיניים לוקח לפחות מספר חודשים להשלים את השתלת העצם

אך אינך אמור להרגיש כאב בשתל הדנטלי לאחר השבועיים הראשונים להחלמה. אם הכאב נמשך יותר משבועיים, עליך לבקר אצל רופא השיניים שלך כדי לוודא שתהליך הריפוי מתנהל כמתוכנן. רופא השיניים שלך עשוי לתת לך משככי כאבים לפני תחילת ההליך שלך, כך שכאשר חומר ההרדמה ייגמר, יהיה לך מספיק משככי כאבים לכל מקרה. רופא השיניים שלך עשוי לרשום לך גם משככי כאבים לפני ההליך שלך, כך שהוא יפעל לפני שחומר ההרדמה פג.

במהלך תהליך השתלת השיניים בפועל

אתה לא אמור להרגיש שום כאב, כי הפה שלך יהיה מורדם מקומי ואולי אפילו יקבל תרופות הרגעה. רופא השיניים שלך יספק לך הנחיות ספציפיות יותר כיצד לנהל את הכאב שלך לאחר הניתוח. בהתאם לצרכים שלך, ייתכן שתידרש הרדמה כדי למנוע כאב במהלך הניתוח.

לאחר ניתוח ההשתלה, בדרך כלל תרגיש אי נוחות מסוימת כאשר חומרי ההרדמה מתחילים להשפיע. מסיבה זו, רופא השיניים המושתל עשוי להמליץ על נטילת משככי כאבים לפני שתרופות ההרדמה צפויות להיחלש.

עם זאת

חלק מהמטופלים עשויים להמשיך לחוות כאב במקום ההשתלה עד 10 ימים. לאחר כ-3-7 ימים, סביר להניח שעדיין תרגיש כאב ורגישות סביב מקום ההשתלה. בהתאם למהירות ההחלמה, הפה שלך יחזור לקדמותו כשבוע עד שבועיים לאחר ניתוח ההשתלה. זמן ההחלמה תלוי במספר השתלים שצריך להכניס וברמת הבריאות הכללית, אך רוב החולים מחלימים תוך 10 ימים לאחר ההליך.

אולי תשמעו על "תקופת ההחלמה של 6 חודשים" עבור שתלים

אך אין להבין זאת כתקופה של ריפוי כאב ניתוחי. אם יש צורך בהשתלת עצם, ייתכן שיחלפו מספר חודשים עד לשלב הבא של ההליך. הריפוי יכול להימשך 6-12 שבועות, ובמהלכם עצם הלסת צומחת סביב השתל, ומצמידה אותה היטב ללסת.

עם זאת

מכיוון שניתוח זה כולל החדרת שורש שן מלאכותי לעצם הלסת, הוא כמעט תמיד גורם לכאב מסוים. לפני שהם עוברים ניתוח זה, מטופלי שיניים רבים מודאגים לגבי מידת ומשך הכאב שהם עלולים לחוות בפעם הבאה. בדומה להליכים דנטליים אחרים, השתלות שיניים עלולות לגרום לכאב ואי נוחות.
עבור מידע בתחום של השתלת שיניים בהרדמה מלאה והשתלת שיניים האם זה כואב כדאי לבדוק ב- dental-clinics.co.il

למרות שההליך של השתלת שיניים נחשב לניתוח לסתות גדול

רופאי שיניים משתמשים בהרדמה כללית או מקומית ולעיתים גם בהרגעה, מה שאומר שכנראה לא תרגיש כאב. הודות להרדמה, לא תרגיש כאב בעת חיתוך החניכיים או קדיחת השתל לתוך עצם הלסת. למרות שזה כואב, אין קצוות עצבים על הלסת עצמה, וזה חדשות נהדרות אם אתה מרגיש קצת בררן לגבי הרעיון.

עבור מטופלים שמודאגים מהליכי שיניים, זמין הרגעה דרך הפה. רופאי שיניים רבים מספקים משככי כאבים כדי להקל על אי הנוחות במקום ההשתלה. עם זאת, בטיפול נכון, ניתן לטפל ברבים מהגורמים לכאב מבלי להסיר את השתל.

יתר על כן

השתלים מנוסים בהנחת שתלים בצורה כזו שתמזער את הכאב לאחר הניתוח. הליך השתלת השיניים עצמו באמצעות הרדמה מקומית כמעט ואינו כואב. ההליכים עצמם אינם כואבים, הודות למשרדי שיניים מודרניים ולהרדמה. עם זאת, מטופלים עשויים לחוות מדי פעם כאבים קלים ואי נוחות במהלך תהליך הריפוי הממושך בין הטיפולים.

הקפד לעקוב אחר הוראות ההחלמה שסופקו על ידי ד"ר סוסיס

כדי להבטיח שהפה שלך מתרפא כרגיל ולמזער את הסיכון לסיבוכים כגון פרי-אימפלנטיטיס (זיהום בשתל). לפני ההשתלה, רופא השיניים שלך יבדוק חוסר תחושה. המשמעות היא שלא תרגישו כאב או חדות במהלך השתלת שיניים, למרות שאתם עלולים להרגיש בליטות, משיכות או רעידות של המקדח. עם זאת, הניתוח כרוך ביצירת חור בחניכיים ובעצם הלסת, כך שבאופן טבעי הדבר גורם לכמה כאבים ואי נוחות לאחר החלשת תרופות ההרגעה ומשככי הכאבים.

בהתאם למורכבות המקרה

הרופא שלך עשוי לרשום לך חומר הרדמה מקומית, תחמוצת חנקן, או הרגעה פומית מודעת כדי להקל על כאב וחרדה במהלך ההליך. כמובן שזה נשמע כואב, אבל לפני תחילת הניתוח צוות השתלים שלנו ישתמש בהרדמה מקומית, סדציה או הרדמה כללית כדי לגרום לך להרגיש בנוח וללא כאבים במהלך ההליך. ההליך עצמו אורך כשעה והוא יהיה כמעט ללא כאבים, אם כי אתה עלול להרגיש אי נוחות מהלחץ. סביר להניח שתרגיש רגישות מסוימת, אך ללא כאב או כאב קל לאחר הניתוח.

דילוג לתוכן